55 235 54 54
zadzwoń, telefon dostępny 24h

Balsamacja

Jako jedyni w Elblągu wykonujemy zabieg tanatopraksji (balsamacja). Balsamacja (tanatopraksja) - zabieg polegający na zahamowaniu rozkładu ciała zmarłego. Dzięki temu procesowi, możliwe jest wystawienie zwłok na widok publiczny w temperaturze pokojowej (w otwartej trumnie) oraz ich transportowanie na dalekie odległości. Pozwala ona także na długie przechowywanie zmarłego w chłodni lub bez dostępu do niej. 

Zabieg balsamacji pozwala na doprowadzenie ciała zmarłego do naturalnego wyglądu oraz usunięcie bakterii, mogących zagrażać ludziom mającym styczność ze zmarłym. Balsamacja likwiduje wszelkie objawy choroby, na które cierpiał zmarły oraz koryguje oznaki śmierci tj.:(plamy opadowe, sine uszy, paznokcie). Ciało po zabiegu balsamacji zabezpieczone jest przed wysiękami, nie wydziela przykrych zapachów i zachowuje naturalny wygląd, co jest szczególnie ważne dla rodzin, które żegnają bliską sercu osobę. Czasowa konserwacja skutecznie powstrzymuje rozkład ciała na czas 2-3 tygodni. Pozwala na eksponowanie ciała w kaplicy przy panującej temperaturze otoczenia bez obawy, że pojawią się nieoczekiwane zmiany w wyglądzie zmarłego. Oferowane zabiegi wykonywane są przez doświadczonych pracowników szkolących się w INSTITUT FRANCAIS DE THANATOPRAXIE.

Tanatopraksja nie przeszkadza w późniejszej kremacji. Usługa wykonywana jest przez dyplomowanego balsamistę i potwierdzana stosownym certyfikatem.

Projekt i realizacja © 2015 - multi agencja reklamowa idealmedia - profesjonalny system CMS.
Wszelkie materiały zawarte na stronie, chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane.

SYRIUSZ
Usługi pogrzebowe