Balsamacja

Zakład Pogrzebowy Syriusz – jako jedyny zakład pogrzebowy w Elblągu – wykonuje zabieg tanatopraksji (czyli inaczej balsamacji). Balsamacja jest to zabieg polegający na zahamowaniu rozkładu ciała zmarłego, poprzez zastosowanie odpowiednich procedur konserwacji. Dzięki temu procesowi, możliwe jest wystawienie zwłok na widok publiczny w temperaturze pokojowej (w otwartej trumnie) oraz ich transportowanie na dalekie odległości. Pozwala ona także na długie przechowywanie zmarłego w chłodni lub bez dostępu do niej.

Korzyści z balsamacji

Zabieg balsamacji pozwala na doprowadzenie ciała zmarłego do naturalnego wyglądu oraz usunięcie bakterii, mogących zagrażać ludziom mającym styczność ze zmarłym. Balsamacja likwiduje wszelkie objawy choroby, na które cierpiał Zmarły oraz niweluje oznaki śmierci takie, jak plamy opadowe, sine uszy, paznokcie). Ciało po zabiegu balsamacji zabezpieczone jest przed wysiękami, nie wydziela przykrych zapachów i zachowuje naturalny wygląd, co jest szczególnie ważne dla rodzin, które chcą ostatni raz pożegnać bliską sercu osobę przy otwartej trumnie. Czasowa konserwacja skutecznie powstrzymuje rozkład ciała na czas 2-3 tygodni. Pozwala na eksponowanie ciała w kaplicy przy panującej temperaturze otoczenia bez obawy, że pojawią się nieoczekiwane zmiany w wyglądzie zmarłego. Oferowane zabiegi wykonywane są przez doświadczonych pracowników szkolących się w INSTITUT FRANCAIS DE THANATOPRAXIE.

Tanatopraksja nie przeszkadza w późniejszej kremacji. Usługa wykonywana jest przez  dyplomowanego balsamistę i potwierdzana stosownym certyfikatem.