Kremacja Elbląg

Kremacja jest rozpowszechnioną na całym świecie i stosowaną od wielu lat, a nawet wieków – w różnych krajach i kulturach –  praktyką funeralną, która w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularna także w Polsce.

Kremacja zwłok jest coraz częściej wybierana, z jednej strony ze względów psychologicznych, praktycznych lub etycznych, z drugiej zaś ekonomicznych, gdyż niejednokrotnie jest tańsza od klasycznego pochówku. Nie bez znaczenia jest też możliwość dochowania urny z prochami Zmarłego do istniejącego grobu rodzinnego, co jest istotne zwłaszcza w przypadku, gdy na danym cmentarzu czy w danym mieście odnotowuje się deficyt miejsc grzebalnych.

kremacja Elbląg

Pogrzeby z kremacją

Także mieszkańcy Elbląga często pytają o możliwość pochówku z kremacją, dlatego Zakład Pogrzebowy Syriusz oferuje tę usługę, zapewniając zarówno troskę o wszelkie kwestie biurokratyczne, jak i praktyczne.

Nasza firma oferuje Państwu wszelką pomoc tak w organizacji kremacji, jak i pogrzebu kremacyjnego. Zapewniamy także duży wybór akcesoriów odpowiednich przy tego rodzaju ceremoniach żałobnych. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania, jakie mogą Państwo mieć w kwestii kremacji. Zachęcamy do kontaktu pod naszym numerem telefonu 55 235 54 54.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące kremacji

Ile kosztuje kremacja?

Kremacja jest tańszą alternatywą niż pogrzeb tradycyjny. Wszystko przez to, że odchodzi w tym przypadku koszt drogiej trumny, która zostaje zastąpiona wyłącznie trumną z drewna nielakierowanego, najczęściej sosnowego. Ceny trumien kremacyjnych zaczynają się od 400 zł, natomiast ceny urn od 250 zł. Wszystko zależy od wyboru rodzaju urny. Inne koszty będą dla urny drewnianej, a inne dla urny wykonanej z kamienia. Przygotowanie ciała do kremacji, ostatniego pożegnania w kaplicy oraz transportu zwłok zaczyna się od 500 zł. Ponownie koszt usług zależy od tego, jak długo ciało będzie przechowywane w chłodni, czy rodzina zakupi nową odzież żałobną i na jaką trumnę kremacyjną się zdecyduje. Sam proces kremacji to koszt od 600 do 800 zł. Do wszystkiego należy doliczyć miejsce pochówku oraz koszt ceremonii świeckiej lub wyznaniowej.

Czy prochy można rozsypać lub trzymać w domu?

Zgodnie z prawem prochy Zmarłego mogą być pochowane wyłącznie na cmentarzu w grobie ziemnym lub w kolumbarium. Nie można więc rozsypywać prochów lub trzymać ich w domu.

Skąd mogę mieć pewność, że to na pewno prochy mojego bliskiego?

Jeśli rodzina nie będzie uczestniczyć przy wprowadzeniu ciała do krematorium, bardzo często pojawia się obawa o identyfikację zwłok. W tym miejscu warto zaznaczyć, że każda praca w krematorium odbywa się zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. Ponadto nowoczesne piece kremacyjne wyposażone są w system komputerowy. Pracownik wpisuje tam imię i nazwisko Zmarłego. W ten sposób tworzy się internetowy zapis (lista) osób, które były kremowane danego dnia, o konkretnej godzinie. Przy umieszczaniu prochów w urnie również umieszczona zostaje karta identyfikacyjna, która potwierdza, kogo są dane prochy.

W krematorium wszystko działa zgodnie z ustalonymi zasadami i harmonogramem. Każde ciało, które zostaje przywiezione do spopielenia ma już numer identyfikacyjny, który następnie zostaje wprowadzony do systemu komputerowego. Ponadto każde krematorium posiada nowoczesny system trackingu, a więc kamery rejestrują wprowadzenie ciała do pieca, wyciągnięcie szczątek oraz ich rozdrobnienie. Każdy proces jest szczegółowo rejestrowany, co zapewnia o sprawnym przeprowadzeniu kremacji i minimalizuje możliwość pomyłki do zera.

Czy kremacja jest w ubraniu?

Kremacja odbywa się w ubraniu lub w całunie. Bardzo ważne jest, aby odzież była wykonana z materiałów naturalnych. Zmarły nie może mieć biżuterii lub elementów ozdobnych, które nie ulegną spopieleniu. Symbolicznie na wieku trumny można położyć różę.

Czy można zorganizować pożegnanie nad ciałem Zmarłego?

Każda rodzina organizująca uroczystość pogrzebową w zakładzie Syriusz, może pożegnać bliskiego w kaplicy. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest to ostatnie pożegnanie i możliwość zobaczenia swojego bliskiego. Dlatego wraz z rodziną ustalamy termin, aby jeszcze przed przewiezieniem ciała do krematorium, rodzina mogła zobaczyć swojego bliskiego.

Zapytaj o nasz cennik kremacji

Jesteśmy do całodobowej dyspozycji dla mieszkańców Elbląga i okolic. Z chęcią rozwiniemy tematy zawarte w powyższym FAQ oraz przedstawimy szczegółową ofertę kremacji w Elblągu.