Pogrzeby wyznaniowe

Pogrzeby wyznaniowe należą do tych uroczystości żałobnych, które nadal są najczęściej organizowane w Polsce. Niezależnie od obrządku – łączy je odniesienie do religii, którą wyznawał Zmarły i w której wyraził wolę, aby zostać pochowanym.

Pogrzeby wyznaniowe to okazja, aby oddać zmarłemu ostatni hołd oraz aby złożyć Rodzinie Zmarłego wyrazy współczucia. W czasie uroczystości o charakterze religijnym niezwykle ważna jest modlitwa o zbawienie duszy zmarłego, z prośbą do Boga, aby osoba zmarła mogła w pełni cieszyć się życiem po śmierci.

pogrzeb wyznaniowy

Pogrzeby religijne

Pogrzebom wyznaniowym przewodniczy duchowny danego wyznania. W czasie całej uroczystości obecne są także symbole religijne. Budżet przeznaczony na pogrzeb religijny nie różni się zasadniczo od budżetu przeznaczonego na pogrzeb świecki z wyjątkiem ofiary, którą rodzina może złożyć na rzecz kościoła lub wspólnoty religijnej, do której należy. Także całościowy czas trwania uroczystości może się różnić, w zależności od tego, co określają księgi liturgiczne dotyczące obrzędów pochówku.

Zakład Pogrzebowy Syriusz z Elbląga ma doświadczenie w organizacji pogrzebów wyznaniowych. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić niezbędne akcesoria pogrzebowe, obejmujące nie tylko trumny czy urny, ale także modlitewniki czy różańce. Nasi pracownicy przygotowują przebieg uroczystości z dbałością o każdy szczegół, a w czasie ceremonii troszczą się o ich prawidłowy i bezproblemowy przebieg.