Formalności i zasiłki

Po zgonie Bliskiej Osoby istnieje wiele kwestii, które trzeba podjąć oraz wiele zadań, które muszą zostać wykonane w celu zorganizowania uroczystości pogrzebowych. Dla rodzin w żałobie, przeżywających głęboki ból po stracie, które nie wiedzą, jak radzić sobie w takich sytuacjach, konieczność sprostania takim wyzwaniom może wydać się bardzo uciążliwa, a niekiedy niemożliwa do wykonania.

Zakład Pogrzebowy Syriusz z Elbląga posiada odpowiednie doświadczenie w dopełnianiu formalności urzędowych. To doświadczenie, a także odpowiednia wiedza teoretyczna oraz praktyczna pozwala nam zająć się z pełną odpowiedzialnością wszelkimi kwestiami organizacyjnymi oraz formalnymi.

Nasza firma podejmuje się pomocy w formalnościach żałobnych niezależnie od tego, czy śmierć danej osoby nastąpiła w domu prywatnym, w placówce publicznej, w szpitalu czy w okolicznościach tragicznych – np. wyniku wypadku.

formalności pogrzebowe

Zasiłek pogrzebowy

Syriusz może w Państwa imieniu odwiedzić wszystkie instytucje, jak chociażby USC czy ZUS, kancelarie parafialne, biura administracji cmentarza czy inne miejsca, których odwiedzenie konieczne jest w toku organizacji pogrzebu. Pomagamy uzyskać zasiłek pogrzebowy z odpowiedniego źródła (ZUS, KRUS, MSWiA, WBE). Jeśli koszt pogrzebu jest mniejszy od kwoty zasiłku – wynoszącego 4000 PLN – różnica zostanie wypłacona Państwu niezwłocznie, gdy jest to tylko możliwe.

Doświadczeni pracownicy naszego zakładu pogrzebowego z Elbląga służą Państwu swoją wiedzą i umiejętnościami, aby nic – zwłaszcza w kwestiach formalnych – nie zostało pozostawione przypadkowi i aby każda czynność urzędowa została dopełniona w sposób prawidłowy.